Altındağ panel çit firmaları
Ağustos 20, 2019
Van tel örgü firmaları
Ağustos 20, 2019

Ayaş panel çit firmaları

Ayaş Panel Çit Firması Zirve tel örgü Ayaş Panel Çit Firmaları En iyi Ayaş panel çit tel örgü firması Ayaş panel çit, panel çit Ayaş, Ayaş panel çit firmaları, Ayaş panel çit firmaları, panel çit firmaları Ayaş, panel çit firmaları

Malzeme kalitesi başlığı altında panel çit uygulamasında kullanılan malzemelerin ne oranda kullanıldığı ve bunların standartları karşılayıp karşılamadığı oldukça mühimdir. Dayanım ömrü, rijit yapı ve korozyon direnci pek çok faktör bu standartlara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

Örneğin galvaniz oranı 150 mikronun altında olan ürünlerin korozyon direnci düşük olmakla beraber bu ileride panel çitin paslanarak deforme olması için yeterli bir eksiklik olarak gösterilebiliyor. Bu anlamda galvaniz oranın 150 mikronun üstünde olması gerekmektedir.
Ayaş panel çit firmalarımız oldukça ekonomiktir.

Rijit yapıyı etkileyen bir özellik olan kaynak, yatay ile dikey tellerin birbirine tutunmasını sağlamaktadır. Bu kaynağın ne şekilde yapıldığı oldukça önemlidir. Kalitesiz bir kaynak darbe dayanımını düşürecek ve bölgesel deformasyonların meydana gelmesine sebep olur. Dayanıklılığı etkileyen bir diğer özellikte tel çapı kalınlığı konusudur. Bu anlamda farklı kalınlıkların üretimi söz konusu olur. 4 – 6 mm arasında değişkenlik gösteren tel çapı kalınlıkları dayanıklılık açısından önemlilik arz eder.

Yapılan birçok üretimde 6 mm kalınlığın aslında 5 mm denk gelmediği göz önünde bulundurulsa bu nokta üzerinde durulması oldukça faydalı olur. Son olarak ise korozyon direnci ve estetik duruş özelliğini yakından ilgilendiren boya kalitesinde oldukça önemlidir. Boya, panel çitin korozyon mukavemetini bir adım öteye taşıyan bir özelliktir aynı zamanda panel çitin estetik duruşu açısından da önem arz ediyor. Çabuk deforme olacak bir boya bu anlamda gerek estetik görüntünün gerekse de korozyon direncinin kaybolmasına neden olabilir bu yüzden boya kalitesi de tıpkı galvaniz oranı gibi 150 mikronun üzerinde elektro statik boya kaplaması şeklinde olması gerekmektedir.